O firmě

Společnost Ferrit je soukromá česká firma s celosvětovou působností, která byla založena v  r. 1993. Z obchodní společnosti se transformovala ve společnost výrobní s vlastní vývojovou základnou. Největší podíl produkce tvoří závěsný dopravní systém, který společnosti vydobyl vedoucí postavení na světových trzích.
Komplexní řešení důlní dopravy

Široké portfolio strojů pro důlní dopravu, ať už závěsnou, pozemní, kolejovou či kolovou, zajistí přepravu osob, materiálu a rubaniny v podmínkách rudných dolů, uhelných dolů s nebezpečím výbuchu plynů nebo v podzemním stavitelství při výstavbě tunelů a podzemních kolektorů.

Vývoj a výroba
Nejen know-how společnosti Ferrit, ale také tým skvělých specialistů a jejich inovativní přístup přináší zákazníkům nová moderní řešení a technologie, které jdou ruku v ruce s vysokou kvalitou vyráběného zařízení.
Optimalizace transportních systémů
Díky optimalizaci důlních transportních systémů, připravené na míru společností Ferrit, dochází k urychlení procesu důlní přepravy materiálu i osob, značnému snížení provozních nákladů, zvýšení bezpečnosti práce, a také eliminaci znečištění důlního ovzduší.
0
mld Kč
obrat 2023
0
strojů vyrobeno 2023
0
zaměstnanců
2023

Slovo ředitele

V roce 1993 jsme začínali jako skupina několika nadšených lidí s pár drobnými v kapse.
To, co se podařilo vybudovat za tu řádku let zakladatelům firmy, z nichž jedním byl i můj otec, který mě k této práci přivedl, je pro mne a mé kolegy dnes velkým závazkem, ale i výzvou do budoucna.
Děláme vše pro to, aby byl Ferrit za pár let vidět všude tam, kde se těží. Ferrit je tradiční, silná a sebevědomá značka kvalitních důlních strojů a zařízení, jejichž hlavním účelem je zjednodušit práci při těžbě.
Toho, co se za 30 let fungování podařilo, je mnoho. Toho, co je před námi, je ještě mnohem více. Ferrit to jsou hlavně lidé. Kolektiv odborníků, ale také tým srdcařů, kteří v dobrém i zlém táhnou za jeden provaz.
Zkuste Ferrit, jsme více než jen firma.
Petr Mohelník
jednatel společnosti
FERRIT s.r.o.

Jsme celosvětoví

Ferrit má již nyní širokou síť poboček a servisních center s vyškoleným odborným personálem ve všech zemích, kde působí – v Rusku, Polsku, Číně, Ukrajině, Kazachstánu, Turecku, Vietnamu, Mexiku, Kolumbii,  Slovensku, Bosně a Hercegovině, nadále se však snaží rozšířit své aktivity do dalších zemí jako je Jižní Afrika, Indonésie, Austrálie, Peru, Chile a Indie.
0
klientů
0
světadíly
0
zemí
Certifikáty

Ocenění

EXPORTÉR ROKU 2019
2. místo v kategorii Exportér s nárůstem objemu exportu v roce 2018 nad 500 mil. Kč
3. místo v kategorii Nárůst exportu 2017-2018
CZECH INDUSTRY CHALLENGE
1. místo v kategorii Nejlepší náborové video