Technolog

Pozice obsazena

Firma Ferrit s.r.o. je ryze česká výrobní firma s celosvětovou působností a vlastní vývojovou základnou.
Vyvíjíme, vyrábíme a servisujeme stroje pro těžební průmysl. Prodáváme je do desítek zemí světa, kde pomáhají těžit uhlí, rudy, ale i zlato, stříbro nebo diamanty. V segmentu závěsné důlní dopravy jsme lídrem mezi světovými výrobci. A míříme výš!
Naše vize zní "Společnými silami na všechny kontinenty".

Co budete dělat?
  • Navrhovat co nejefektivnější způsoby výroby se zaměřením na výrobu přípravků.
  • Určovat, zpracovávat technologické postupy a technologické normy.
  • Navrhovat, konstrukčně a technologicky zpracovávat přípravky, vést evidenci v uložišti dat v Solid Works a zajišťovat evidenci v technologických postupech.
  • Posuzovat výrobní náklady.
  • Navrhovat technické prostředky, strojního zařízení a přípravků pro výroby na základě stanoveného postupu výroby a cílové kapacity.
  • Orientování se v CNC obrábění, volba optimálních nástrojů, optimálních řezných podmínek při obrábění s ohledem na kvalitu výrobků a bezpečnost práce.
  • Stanovovat způsob kontroly jakosti a technických zkoušek, spolupracovat při řízení jakosti ve výrobě.
  • Zajišťovat a organizovat technologickou přípravu strojírenské výroby, navrhování strojů a přípravků.
  • Ověřování nových postupů ve výrobě na všech pracovištích, v přípravě výroby i v kooperaci.
  • Spolupráce na realizaci technologických změn a inovačních aktivit.
  • Zajišťovat technickou přípravu změn a inovačních aktivit.
  • Zajišťovat technickou přípravu změn sortimentu a zavádění nových produktů.
  • Provádět technický dozor na pracovištích a kontrolu dodržování technologických postupů.
  • Kontrolní měřící činnosti z hlediska dodržování technologických postupů.
Co požadujeme?
  • Min. SŠ vzdělání technického směru nebo praxi v oboru strojírenství.
  • Technické myšlení, čtení technických výkresů, orientaci v technické dokumentaci
  • Dobrou orientaci v technologických postupech a strojírenských oborech.
  • Znalost MS Office, Solid Works, DraftSight
  • Samostatné uvažování, rozhodování, tvořivost, odbornost.
  • · Znalosti v oblasti svařování, klasického obrábění (soustružení, frézování) a CNC obrábění (soustružení, frézování, horizontální obrábění).
  • · Pokročilé znalosti v softwaru pro konstrukční práce v SolidWorks
  • · Tvorba 2D, 3D modelů a výkresové dokumentace
  • · Znalosti ve firemním informačním programu (ERP systém) např. SAP, Sysklass výhodou.
Co nabízíme?
  • Rozmanitou a tvořivou práci ve strojírenské firmě
  • Spoluúčast na vývoji a realizaci zajímavých výrobků
  • 25 dní dovolené navíc nad rámec zákona
  • Cafeterie Benefit Plus (možnost čerpání na rekreaci, na wellness, na sportovní aktivity, vzdělávání, pro platbu v lékárnách)
  • Příspěvek na dopravu
  • Příspěvek na stravování ve firemní jídelně nebo příspěvek na celodenní stravu v krabičkách Eaty
  • Příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění
  • Roční odměna dle hospodářského výsledku
  • Mimořádné odměny za zlepšovací návrhy či projektová řízení
  • Firemní půjčky
  • Příspěvek na ubytování ve firemní ubytovně
  • Výhodný zaměstnanecký tarif u mobilního operátora Vodafone i pro rodinné příslušníky
  • Firemní akce
  • Firemní výzvy a soutěže pro zaměstnance
  • Příspěvek na MultiSport kartu
  • Jazykového vzdělávání v malých skupinách na pracovišti
  • Propracovaný adaptační proces během zkušební doby a na to navazující školení v rámci firmy i mimo ni
  • Půjčování firemních vozidel k soukromým účelům
  • Parkoviště pro zaměstnance
  • Zabezpečená kolárna v areálu firmy
  • Výborná dostupnost MHD – autobusová zastávka (Zbytky) i vlaková zastávka (Baška) v blízkosti firmy